جناب آقای مهندس سرچاهی  بیان کردند: برداشت زعفران در شهرستان بشرویه از نیمه آبان ماه آغاز شده و تا نیمه آذر ماه ادامه دارد.

 

وی افزود: به علت سرمای سال ۹۵ ، ما امسال نسبت به سال ۹۴، چهل درصد کاهش عملکرد داریم.

سرچاهی بیان کرد: خوشبختانه با حمایت دولت به دلیل سرمازدگی سال گذشته تسهیلاتی در اختیار کشاورزان با سود بانکی ۵ درصد و بازپرداخت ده ساله قرار گرفت.

وی ادامه داد: مهلت جذب مرحله اول تسهیلات سرمازدگی زعفران، انار و کلزا پایان آذرماه اعلام شده و کارشناسان جهاد بایستی پس از اتمام این مهلت با جمع بندی، لیست افراد جامانده از دریافت تسهیلات را جهت اخذ تسهیلات در مرحله دوم اعلام نمایند که این امر در کارگروه شهرستانی صورت خواهد گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه اظهار داشت: در بحث زعفران بالغ بر دو هزار و ۳۰۰ نفر بهره بردار در شهرستان بشرویه وجود دارد.

وی سطح زیر کشت زعفران بشرویه را هزار و ۵۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود از این سطح ۳ تن زعفران در شهرستان برداشت شود.

سرچاهی گفت: باتوجه به قیمت های خرید کنونی پیش بینی می کنیم بالغ بر ۷ میلیارد تومان ارزش ریالی تولید زعفران در شهرستان بشرویه باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه همچنین به کشاورزان توصیه کرد: با توجه به اینکه آخرین مهلت بیمه مربوط به محصولات کشاورزی و محصول زعفران پایان آذرماه هست حتما نسبت به بیمه نمودن محصول زعفران خود اقدام کنند.

وی گفت: در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی نیز دو کارگاه بسته بندی زعفران در شهرستان بشرویه یکی به صورت نیمه فعال و دیگری به صورت فعال کار بسته بندی زعفران را انجام می دهد و این کارگاه ها با برند خود در راستای ارزش افزوده محصول زعفران بشرویه گام برداشته اند.

سرچاهی بیان کرد: زعفران بسته بندی شده توسط کارگاه های بسته بندی که مجوز آن از طریق صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد صادر گردیده به استان های اصفهان، رشت مازندران، خراسان و تهران ارسال می شود.