۹۰ درصد محصولات کشاورزی بشرویه در اختیار دلال ها

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه جناب آقای مهندس سرچاهی : فصل بهار زمان برداشت محصولات کشاورزی از جمله گل محمدی، زیره سبز، خاکشیر، خربزه، هندوانه، زردآلو، گندم و جو در شهرستان بشرویه است.
 
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با اشاره به اینکه تا پایان بهار امسال یکصد تن خاکشیر در شهرستان بشرویه برداشت خواهد شد، گفت: امسال پیش بینی شده است که سه تن گل محمدی، 6 هزار تن گندم، 18 هزار تن جو و 400 تن زیره سبز برداشت شود که میزان برداشت هر یک از محصولات نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که برداشت گل محمدی 50 درصد افزایش خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه کشاورزان بشرویه 90 درصد از محصولات تولیدی خود را به دلال ها می فروشند، ادامه داد: متاسفانه تنها 10 درصد از محصولات کشاورزی این شهرستان به صورت مستقیم به فروش می رسد.
 
مهندس سرچاهی با اشاره به مشکلات کشاورزی بشرویه گفت: از جمله مشکلات می توان به دور بودن از مراکز اصلی فروش محصولات کشاورزی، مشکلات حمل و نقل، بالابودن نرخ بهره تسهیلات و عدم وجود مراکز تحقیقاتی اشاره کرد.
 
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با بیان اینکه بر اثر تگرگ و بارندگی های شدید فروردین امسال 35 هکتار از محصول زردآلو و 40 هکتار از پسته بشرویه خسارت دیدند، افزود: در برخی نقاط نیز بارندگی های شدید سبب خسارت دیدن محصولات جالیزی و زیره سبز شده است.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از محصولات زراعی بشرویه شامل خاکشیر، زیره سبز و محصولات جالیزی به سایر نقاط کشور و استان صادر می شوند، ادامه داد: ۱۰۰ درصد از محصول پنبه این شهرستان به سایر استان‌ها توسط واسطه ها ارسال می شود و ۸۰ درصد از تولید محصولات باغی شامل پسته، انار، زردآلو، زعفران نیز توسط واسطه ها به خارج از شهرستان نیز در حال صادرات هستند.