سالانه 700 تن بذر گواهی شده پنبه در بشرویه تولید می شود

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه گفت: سالانه 700 تن بذر گواهی شده پنبه در این شهرستان تولید می شود که علاوه بر تامین نیاز بذر استان به سایر استان‌ها نیز ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه حسین سرچاهی روز شنبه  مورخ 97/9/3 افزود: شهرستان بشرویه با سطح زیرکشت سه هزار هکتار، رتبه اول سطح زیرکشت و تولید این محصول را در خراسان جنوبی به خود اختصاص داده است.
وی پیش بینی کرد: امسال بیش از 6 هزار تن وش پنبه از مزارع شهرستان بشرویه برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه گفت: این شهرستان چهار درصد تولید پنبه کشور را برعهده دارد و پنبه تولیدی آن از لحاظ کیفیت منحصر بفرد بوده و از نظر استحکام الیاف و طول جزو پنبه‌های با کیفیت کشور است.
وی بیان کرد: میزان اشتغال زایی محصول پنبه در هر هکتار در مراحل کاشت، داشت و برداشت 95 نفر روز در سال است که در مجموع با تولید پنیه 285 هزار نفر روز اشتغالزایی در شهرستان ایجاد می شود.
سرچاهی گفت: امسال کشت مستقیم پنبه در سطح یکهزار و 200 هکتار از مزارع اجرا شده که در سطح کشور جزو شهرستان‌های پیش رو هستیم.
وی با اشاره به اینکه زمان برداشت پنبه از اول مهر آغاز می شود و تا پایان دی ماه ادامه دارد گفت: مقداری از پنبه شهرستان به وسیله سه دستگاه غوزه چین پنبه و بقیه به صورت دستی برداشت می شود.
در مجموع یکهزار و 430 کشاورز در زمینه تولید پنبه در شهرستان بشرویه فعالیت دارند.